PL|FR ślub Ani i Etienne

Polsko-Francuski ślub w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

Ania i Etienne zaprosili mnie na swój ślub do pięknego miejsca. Centrum Paderewskiego słynie z licznych koncertów muzyki poważnej. Nie jest to typowa sala weselna i właśnie to urzekło mnie w tym miejscu. Ślub odbył się w stodole ale jakiej… Pięknej, wysokiej, koncertowej… Tuż obok w ogrodzie odbył się ślub humanistyczny poprowadzony w dwóch językach.  

ŚLUB humanistyczny z przemowami najbliższych

Przyznaję, że pierwszy raz uczestniczyłam w tak wzruszającej a zarazem pełnej radości ceremonii. Ślub humanistyczny jak wcześniej wspomniałam był prowadzony w dwóch językach- polskim oraz francuskim. Najbliższa rodzina i przyjaciele wygłosili przemowy, a reszta gości bez problemu mogła śledzić każdą z nich bez względu na narodowość. A to dlatego że, każdy z gości dostał wydrukowane tłumaczenie. Wspaniały pomysł ! 

Łzy wzruszenia lały się strumieniami, co chwilę słychać było śmiech wszystkich gości. Ania i Etienne mają szczęście, że posiadają tak wspaniałych, zżytych z nimi bliskich. Każde zdanie wypowiadane przez nich świadczyło o ogromnym przywiązaniu do Pary Młodej. Po wysłuchaniu przyjaciół i rodziny przyszedł czas na własne przysięgi zakochanych. Nastąpiła chwila prawdy, czy wersja przyjaciół, którzy byli razem z nimi w dniu ich poznania się była taka sama jak Ani i Etienne. Uff okazało się, że tak. Jednak wyjście do Banialuki na krakowskim rynku, może zakończyć się happy endem i powiedzeniem sobie TAK. 

CZAS NA ZABAWĘ !

W tym roku przekonałam się nie raz, że nie ma czegoś takiego jak bariery językowe i narodowościowe. Parkiet płonął ! Dobrze, że w przenośni… w stodole nie jest to wskazane ;). I po raz kolejny sprawdziły się moje słowa, że przepisem na dobre wesele nie jest milion zabaw i atrakcji,  ale ludzie i ich temperament. 

Na sam koniec… chciałabym wspomnieć o dekoracjach. A dlaczego na końcu ? Żebyście za chwilę oglądając zdjęcia pamiętali o tym co teraz napiszę. Mama Ani to niesamowicie zdolna kobieta ! To ona wykonała wszystkie dekoracje ! Cała oprawa, którą zobaczycie to  jej dzieło. Urzekła mnie ta dbałość o szczegóły. Dekoracje stołów, bukiet, kolczyki Ani a nawet pierścionek z suszonych kwiatów.